Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny satelita ChRL na orbicie

Astronautyka, Strategia i polityka, 04 listopada 2019

Wczoraj, 3 listopada o 11:22:39 czasu lokalnego (03:22:39 UTC) z kompleksu startowego LC9 Taiyuan Satellite Launch Center w prowincji Shanxi wystartowała rakieta nośna Chang Zheng-4B (Long March-4B, Y38). Wyniosła ona na orbitę okołoziemską satelitę obserwacyjnego Gaofen-7.

Wizja satelity obserwacyjnego Gaofen-7 na orbicie okołoziemskiej / Ilustracja: CAASTG

Gaofen (chin. wysoka rozdzielczość) to seria cywilnych satelitów obserwacyjnych budowanych w ramach sponsorowanego przez państwo programu China High-definition Earth Observation System (CHEOS), zainicjowanego w maju 2010. Nowy satelita został opracowany przez Chinese Academy of Aerospace Science and Technology Group. Będzie wykorzystywany głównie przez Ministerstwo Zasobów Naturalnych, Ministerstwo Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast i Wsi oraz Krajowe Biuro Statystyki. Ma rejestrować wysokiej rozdzielczości (poniżej 1 m) obrazy 3D niezbędne do celów geodezyjnych i tworzenia map.

Po raz drugi pierwszy stopień chińskiej rakiety nośnej został wyposażony w stabilizatory kratownicowe. Testowano bowiem możliwość jego powrotu na ziemię w kontrolowany sposób. Misja SGD-01, podobnie jak poprzednia, posłużyła do gromadzenia danych dla nowej generacji rakiet wielokrotnego użytku.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.