Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Norweski kontrakt dla Kongsberga

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 05 listopada 2019

Kongsberg otrzymał kontrakt na dostawę systemu przeciwlotniczego Mobile Ground Based Air Defence dla Forsvaret (sił zbrojnych Norwegii). Umowę podpisała Norwegian Defence Materiel Agency. Jej wartość wyniosła 583 mln koron (64 mln USD).

Według doniesień planowana jest przebudowa sześciu M113 do wersji przeciwlotniczej / Grafika: Kongsberg

Wstępne prace nad systemem prowadzono już w 2017. Głównym efektorem nowego systemu przeciwlotniczego będą pociski IRIS-T produkcji Diehl Defence GmbH. Radar dostarczy Wiebel Scientific. Za integrację poszczególnych komponentów odpowiada Norwegian Defence Materiel Agency i Kongsberg. System będzie w szerokim zakresie korzystał z rozwiązań systemu NASAMS. Dotyczy to podsystemu dowodzenia i kontroli oraz rozwiązań z zakresu wymiany danych.

Nowy system, jak sugeruje ujawniona grafika, zostanie osadzony na transporterze gąsienicowym M113. Na jednym nośniku mają znaleźć się zarówno pociski przeciwlotnicze, jak również radar. Oznacza to, że system będzie bardzo mobilny i zdolny do bezpośredniego działania wraz z pododdziałami lądowymi. Tym samym uzupełni użytkowane NASAMS i RBS-70. Mobile Ground Based Air Defence ma być przystosowany do zwalczania większości współczesnych zagrożeń powietrznych. Ponadto ma być możliwa integracja systemu z zewnętrznymi sensorami i systemami uzbrojenia.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.