Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Koniec testów BMP-2M w grudniu

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 06 listopada 2019

Przedstawiciel rosyjskiego przemysłu zbrojeniowego w rozmowie z agencją TASS poinformował o bliskim zakończeniu testów zmodernizowanych BMP-2M.

Modernizacja skokowo zwiększy zdolności ogniowe rosyjskich BMP / Zdjęcie: KBP 

Choć badania zmodernizowanych pojazdów jeszcze się nie zakończyły, już trwają ich dostawy. Wozy trafiają m.in. do jednostek szkolnych. W bieżącym roku dostarczono już ponad 20 pojazdów. Zaś w połączeniu z rokiem ubiegłym do sił zbrojnych trafiło już około 70 wozów. Zakończenie testów pozwoli na oficjalne przyjęcie BMP-2M do uzbrojenia. Modernizacja jest realizowana w ramach zamówienia z 2017 na modernizację 540 BMP-2 i BMD-2.

W rozmowie z agencją TASS przedstawiciel przemysłu powiedział: BMP-2M z modułem bojowym Bierieżok jest głęboką modernizacją będących w służbie BMP-2. Trwające właśnie testy państwowe zmodernizowanego pojazdu zmierzają ku finałowi i powinny zostać zakończone 1 grudnia.

Głównym elementem modernizacji pojazdów BMP-2M jest zastosowanie modułu uzbrojenia B05Ja01 Bierieżok. Jego uzbrojenie stanowi armata automatyczna 2A42 kal. 30 mm, poczwórna wyrzutnia ppk 9M133 Kornet-E, granatnik automatyczny AG-17 kal. 30 mm i karabin maszynowy PKT kal. 7,62 mm. Moduł wyposażono w nowoczesną optoelektronikę. By poprawić mobilność w BMP-2M zastosowano mocniejszy silnik UTD-23 o mocy 360 KM. Ponadto pojazdy doposaża się w nowoczesne radiostacje cyfrowe systemu Akweduk.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.