Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

V Konferencja Optoelektroniczna

Imprezy branżowe, Przemysł zbrojeniowy, 13 listopada 2019

Dzisiaj w Jachrance rozpoczęła się V edycja Konferencji Optoelektronicznej. Wydarzenie, które potrwa do 14 listopada, organizuje PCO we współpracy ze Związkiem Pracodawców Polskiej Platformy Technologicznej Fotoniki, Politechniką Warszawską i Wojskową Akademią Techniczną. Konferencję patronatem honorowym objęły Ministerstwo Obrony Narodowej i Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Patronem wydarzenia jest Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Tegoroczna edycja konferencji odbywa się pod hasłem Fotonika technologią bezpieczeństwa i komfortu życia. Dyskusje z udziałem przedstawicieli przemysłu obronnego, świata nauki oraz Wojska Polskiego i innych służb mundurowych, będą dotyczyć roli fotoniki w systemach obronnych  i bezpieczeństwa, fotoniki w systemach łączności oraz wirtualnej i poszerzonej rzeczywistości, systemów sensorycznych, analizy i przetwarzania obrazów; analizy wielospektralnej, a także fotoniki w nawigacji.

Planowany jest również panel dyskusyjny Fotonika: cel czy droga? z udziałem ekspertów. Konferencji będzie towarzyszyła prezentacja przedsiębiorstw branży fotonicznej.

Konferencja Optoelektroniczna jest dla nas bardzo istotnym wydarzeniem. Gromadzi czołowych ekspertów z dziedziny optoelektroniki – przedstawicieli instytutów badawczo-naukowych, uczelni wyższych, przemysłu, a także potencjalnych odbiorców wyrobów optoelektronicznych z wojska i innych służb mundurowych. Daje to możliwość wymiany doświadczeń, dzielenia się informacjami o najnowszych osiągnięciach w dziedzinie optoelektroniki, a także dyskusji o oczekiwaniach użytkowników – mówi prezes zarządu PCO Paweł Glica.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.