Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa wiatrakowca w Chrcynnie

Wypadki, Lotnictwo cywilne, Ludzie, 19 listopada 2019

Dziś około południa lot szkolny na lotnisku Aeroklubu Warszawskiego w Chrcynnie koło Nasielska wykonywał wiatrakowiec z dwoma osobami na pokładzie. Nieoficjalnie wiadomo, że instruktorem był Alojzy Dernbach. Z niewiadomych przyczyn wiatrakowiec rozbił się i spłonął.

Akcja ratownicza na lotnisku Chrcynno. W katastrofie wiatrakowca zginęły tam dziś dwie osoby, w tym Alojzy Dernbach / Zdjęcie: gazetapowiatowa

W wyniku zderzenia z ziemią i pożaru obaj lecący wiatrakowcem zginęli. Jedną z osób próbowano reanimować, ale bezskutecznie. W akcji brało udział pogotowie ratunkowe i kilka zastępów straży pożarnej.

Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Według niektórych źródeł, wiatrakowiec rozpadał się już w powietrzu.

W 2014 Alojzy Dernbach był jednym z bohaterów wystawy fotograficznej Biało-czerwona w błękitach o niezwykłych ludziach lotnictwa. Został wówczas wyróżniony przez prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego. Na zdjęciu fragment wystawy na warszawskim Krakowskim Przedmieściu dotyczący Alka / Zdjęcie: facebook-mozeslatac

Alojzy Dernbach był najbardziej utytułowanym polskim zawodnikem lotniowym i motolotniowym. Jedenastokrotny motolotniowy mistrz Polski. Dwukrotny mistrz świata, dwukrotny wicemistrz i brązowy medalista. Od 1987 instruktor motolotniowy. Latał także na samolotach ultralekkich i wiatrakowcach, będąc od wielu lat instruktorem. Współzałożyciel przedsiębiorstwa Kompol, w tym Ośrodka Szkolenia Lotniczego, którego był szefem.


Drukuj Góra