Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nepal odebrał CN235

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 26 listopada 2019

Lotnictwo wojsk lądowych Nepalu odebrało samolot transportowy CN235-220, wyprodukowany przez PT Dirgantara Indonesia (PTDI).

Nepalski CN235-220 startuje do lotu do kraju / Zdjęcie: PTDI

Nowy nabytek nepalskiej armii został przebazowany z zakładów PTDI w Bandung przez Rangun i Dhakę do Katmandu w Nepalu, w  dn. 30 października – 2 listopada. Jego załogę stanowili kpt. Esther Gayatri i kpt. Ervan Gustanto.

Po lotach odbiorczych i sprawdzających oraz przeszkoleniu miejscowego personelu CN235-220 został oficjalnie przyjęty do służby 19 listopada. W ceremonii wzięli udział m.in. ambasador Indonezji w Bangadeszu i Nepalu pani Rina P. Soemarno i dowódca lotnictwa wojsk lądowych Nepalu gen. bryg. Kumar Rayamajhi.

CN235-220 przekazany Nepalowi przystosowany jest do przewozu żołnierzy, pasażerów i VIP-ów oraz ewakuacji medycznej i transportu ładunków. Rząd w Katmandu zamówił samolot w czerwcu 2017. Transakcja została sfinansowana przez stronę indonezyjską.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.