Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Reaper zrzucił bomby kierowane w Afganistanie

12 listopada 2007

US Air Force poinformowały, że MQ-9 Reaper 7 listopada przy pomocy dwóch bomb kierowanych zaatakował stanowisko bojowników afgańskich. To pierwsze użycie tego typu uzbrojenia przez Reapera w Afganistanie.

Reaper wykonywał lot na rejonem Sangin, poszukując śladów aktywności przeciwnika, gdy został wezwany do wsparcia walczących własnych oddziałów, które znalazły się pod silnym ostrzałem. Pilot i operator systemów samolotu, sterujący nim z bazy Creech, otrzymali dane o celu z JCAT (Joint terminal attack controller). Dwie 500-funtowe (225-kg) bomby kierowane GBU-12 trafiły w stanowiska Afgańczyków.

Poza bombami Reaper może przenosić także kpr AGM-114K Hellfire. Jego możliwości bojowe są znacznie większe niż znacznie mniejszego MQ-1 Predator, z którego MQ-9 się wywodzi (Reaper w Afganistanie).

Według USAF, Reaper wykonał już 49 misji bojowych nad Afganistanem. Po raz pierwszy użył uzbrojenia 27 października nad Deh Rawod. Wystrzelił wówczas w kierunku bojowników afgańskich kpr Hellfire.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.