Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Sprzęt dla Zachodniego Okręgu Wojskowego

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 26 listopada 2019

Jak podało Ministerstwo Obrony FR, do Zachodniego Okręgu Wojskowego dotarło w tym roku 780 egzemplarzy nowego, bądź zmodernizowanego sprzętu wojskowego.

Trwające dostawy sprzętu wojskowego mają pozwolić na osiągnięcie nowoczesności wyposażenia w Wojskach Lądowych FR na poziomie 63% / Zdjęcie: MO FR

Zachodni Okręg Wojskowy wzbogacił się między innymi o około 90 unowocześnionych pojazdów bojowych. Dostarczono co najmniej 35 zmodernizowanych BMP-2M, ponad 40 zmodernizowanych czołgów T-72B3M, 10 BMP-3 i BTR-80. Ponadto do uzbrojenia trafiły pierwsze gąsienicowe przegubowe wszędołazy GAZ-3344 i ciężarówki SzSRM-30 dla jednostek kolejowych.

Dostawy unowocześnionego sprzętu są spowodowane szeroko zakrojonym programem modernizacji armii Federacji Rosyjskiej. Jeżeli nie są możliwe szybkie dostawy nowych typów uzbrojenia, modernizowane są starsze modele. Przykładem takich modernizacji są wymienione BMP-2M,T-72B3M i BTR-80.

Z racji ograniczonych środków finansowych głównym obszarem rozbudowy możliwości bojowych pojazdów jest wzmocnienie ich siły ognia. Stąd modernizacja systemów celowniczych i stosowanie systemu kierowania ogniem w czołgach T-72B3M lub całkiem nowe systemy wieżowe w BMP-2M. Zaś BTR-80A są wyposażane w moduły uzbrojenia z 30-mm armatą automatyczną 2A72, co daje większe możliwości ogniowe w porównaniu z eksploatowanym obecnie wkm KPWT kal. 14,5 mm.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.