Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Z Okęcia do Abu Zabi

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 28 listopada 2019

W grudniu 2019 do jednej z baz wojsk lotniczych Zjednoczonych Emiratów Arabskich, położonej kilkadziesiąt kilometrów od Abu Zabi trafi jeden z najbardziej zaawansowanych produktów polskiego przemysłu lotniczego – symulator procesów katapultowania – dzieło spółki ETC-PZL Aerospace Industries z warszawskiego Okęcia.

Ogólny widok urządzenia wraz z konsolą instruktorską – w takiej konfiguracji polski symulator zostanie zainstalowany w bazie lotniczej w Abu Zabi / Zdjęcie: ETC-PZL Aerospace Industries

Całe urządzenie, po testach i odbiorze przez ekspertów przyszłego użytkownika – instruktorów-pilotów, co nastąpiło w listopadzie 2019, zostanie zdemontowane, zapakowane i najprawdopodobniej droga lotniczą lub też morską – wyekspediowane na Bliski Wschód. Symulator umożliwia zapoznanie z sytuacjami awaryjnymi i trening (aż do perfekcji !) procedur opuszczania maszyn przede wszystkim pilotom wielozadaniowych samolotów bojowych F-16 wojsk lotniczych Emiratów.

ETC-PZL Aerospace Industries z Okęcia jest potentatem światowym w tego rodzaju symulatorach procedur opuszczania samolotów bojowych. Urządzenie dla Emiratów będzie już osiemnastym symulatorem szkolącym pilotów bojowych takich krajów jak USA, Korea Południowa, Turcja, Indie, Indonezja, Malezja, i Katar. Na liście użytkowników są także polskie Siły Powietrzne, w których szkoli się lotników w procedurach katapultowania z Iskry, Orlika, F-16 i M-346 Master.

Więcej o symulatorze dla wojsk lotniczych Abu Zabi w najbliższym numerze ML Skrzydlata Polska


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.