Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Litewsko-ukraińska współpraca

Strategia i polityka, 29 listopada 2019

Litwa i Ukraina podpisały oświadczenie woli o zacieśnieniu współpracy w sferze cyberbezpieczeństwa. Podczas spotkania w Wilnie 27 listopada dokument podpisał ministrowie obrony obydwu krajów, Raimundas Karoblis i Andrij Zahorodniuk.

Ministrowie Raimundas Karoblis i Andrij Zahorodniuk po podpisaniu oświadczenia woli o zacieśnieniu współpracy w sferze cyberbezpieczeństwa / Zdjęcie: MO Litwy

Dokument dotyczy wspólnego rozwoju i współpracy w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego. Zapewniona zostanie międzypaństwowa wymiana informacji i danych o incydentach i atakach w sieci. Ponadto realizowane będzie wspólne planowanie ćwiczeń i kooperacja w ramach Regionalnego Centrum Cyberbezpieczeństwa ulokowanego w Kownie.

Współpraca dotycząca cyberbezpieczeństwa jest jedną z wielu płaszczyzn kooperacji wspomnianych państw. Litwa stale wspiera Ukrainę na drodze do uzyskania pełnoprawnego członkostwa w NATO i UE. Litewscy wojskowi biorą udział w szkoleniu i reformowaniu Sił Zbrojnych Ukrainy, zaś ranni podczas działań bojowych żołnierze ukraińscy są hospitalizowani w litewskich szpitalach. Wspólne działania są realizowane także w ramach funkcjonującej od 2015 międzynarodowej polsko-litewsko-ukraińskiej brygady LITPOLUKRBRIG z dowództwem w Lublinie.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.