Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

TLVS coraz bliżej

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 29 listopada 2019

Według pojawiających się w mediach informacji, prawdopodobnie w przyszłym roku Niemcy podpiszą umowę na zakup systemu obrony powietrznej TLVS (Taktisches Luftverteidigungssystem). Nowy system zastąpi Patrioty eksploatowane przez Luftwaffe.

Głównym wykonawcą potencjalnego kontraktu związanego z zakupem TLVS przez Niemcy będzie MBDA / Zdjęcie: MBDA

Umowa ma zostać podpisana w trzecim kwartale 2020. Jest to jednak zależne od uzgodnienia wymagań pomiędzy resortem obrony, a  producentem systemu, spółką TLVS (joint venture MBDA i Lockheed Martin). Program zanotował już kilkuletnie opóźnienie. Pierwotnie umowa miała zostać podpisana w 2017. Jednak przesyłane przez producenta oferty wciąż nie znalazły akceptacji wśród niemieckich decydentów. Niewykluczone, że zawarcie obecnie zapowiadanej umowy również zostanie odłożone w czasie.

System TLVS dla Luftwaffe będzie oparty o rozwiązania z programu MEADS. Wyboru europejskiego systemu podjęto w 2016. Niemcy będą pierwszym użytkownikiem tego systemu. W jego skład wejdą dookólne radary kierowania ogniem z anteną fazowaną, wyrzutnie, dwa typy pocisków i stanowiska dowodzenia i kierowania. Przeznaczeniem TLVS będzie obrona powietrzna terytorium Niemiec i osłona wojsk.

TLVS ma być zdolny do wykrywania, namierzania i zwalczania celów powietrznych, takich jak samoloty, bezzałogowce, pociski manewrujące i balistyczne. Do zwalczania najtrudniejszych celów posłużą pociski PAC-3 MSE, zaś tańszym pociskiem do zwalczania mniej priorytetowych celów będzie IRIS-T SL. TLVS będzie systemem sieciocentrycznym, możliwe będzie włączanie w jego skład innych systemów, efektorów i stacji radiolokacyjnych (Nowa oferta TLVS, 2019-06-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.