Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Test Kinżała w Arktyce

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, 30 listopada 2019

WKS FR przeprowadziły pierwszy test pocisku hiperdźwiękowego kompleksu Kinżał nad Arktyką. W połowie listopada został on wystrzelony z samolotu MiG-31K, który wystartował z lotniska Oleniegorsk za kołem podbiegunowym, na południe od Murmańska. Cel umieszczono na poligonie Piemboj, położonym na północny wschód od Workuty.

Hiperdźwiękowy kompleks rakietowy Kinżał – pocisk H-47M2 podwieszony pod samolotem MiG-31K / Zdjęcie: Służba prasowa prezydenta FR via TASS

Test uznano za udany. Według nieoficjalnych informacji, pocisk osiągnął prędkość Ma10 i trafił w cel. Poinformowała o tym agencja TASS. MO FR nie potwierdziło tego oficjalnie.

Kinżał to kompleks oparty na hiperdźwiękowym pocisku lotniczym H-47M2, zbudowanym na bazie rakiety balistycznej krótkiego zasięgu Iskander. Przenoszą go ciężkie naddźwiękowe samoloty MiG-31K. Zasięg pocisku przekracza 2 tys. km. Obecnie doświadczalny dyżur bojowy pełni eskadra MiG-31K z Kinżałami, wchodząca w skład Południowego okręgu wojskowego.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.