Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

SOM przetestowany przez US Army

Wojska lądowe, 02 grudnia 2019

Żołnierze 4. Dywizji Piechoty US Army zakończyli finalną fazę testów nowego systemu generowania zasłony dymnej. Próby SOM (Screen Obscuration Module) zrealizowano w Fort Carson w stanie Colorado pod okiem US Army Operational Test Command (OTC).

Podczas testów sprawdzano m.in. integrację SOM z kto Stryker

SOM może być zamontowany na dowolnym pojeździe. Możliwe jest także używanie go jako oddzielnego urządzenia. Moduł ma zapewniać osłonę dla plutonu podczas przemieszczania się.

Obecnie US Army używa wytwornic dymu M8 i generatorów dymu M56 Coyote. Przewagą SOM nad M8 jest większa ilość wytwarzanego dymu. Ponadto system jest łatwy do zamontowania na dowolnym pojeździe, co stanowi zaletę wobec systemu M56 montowanego wyłącznie na pojazdach M1113 HMMWV.

Ćwiczenia przeprowadzono pomimo niesprzyjających warunków pogodowych / Zdjęcia: US Army

Jak powiedział jeden z ćwiczących żołnierzy, st.szer. Tyler Johnston: Musieliśmy dostosować niektóre rozwiązania taktyczne do nowego sprzętu, lecz generowana zasłona okazała się wyjątkowo użyteczna, kiedy nauczyliśmy się jak ją wykorzystać.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.