Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Testy tureckich niszczycieli czołgów

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 02 grudnia 2019

Turecki Savunma Sanayii Baskanligi (SSB, Dyrektoriat ds. przemysłu obronnego) poinformował o pozytywnym zakończeniu testów przeciwpancernych pocisków kierowanych OMTAS (znanych także jako Mizrak-O) zamontowanych na tureckich pojazdach nowej generacji.

Turcja zamówiła do tej pory łącznie 206 niszczycieli czołgów opartych na pojazdach Kaplan 10 i Pars 4x4. Dostawy rozpoczną się w przyszłym roku / Zdjęcie: SSB

Pociski były testowane na kołowym pojeździe opancerzonym PARS 4x4 i gąsienicowym bwp Kaplan 10. Producentem tych pojazdów są tureckie zakłady FNSS. Strzelania z ppk realizowano podczas jazdy. Jak poinformowało SSB, wszystkie pociski trafiły w cel. Testy mają zwieńczyć proces przygotowania do produkcji niszczycieli czołgów na wymienionych nośnikach, które mają wzmocnić zdolności przeciwpancerne Tureckich Sił Zbrojnych.

Obydwa niszczyciele czołgów zostały wyposażone w moduł ARCT (Anti-Tank Remote Controlled Turret) produkcji FNSS. Jest on zdalnie sterowany, a jego masa to ok. 600 kg. Uzbrojenie modułu stanowi podwójna wyrzutnia ppk (OMTAS lub Kornet-E) a także pojedynczy km kal. 7,62 mm. Moduł jest w pełni stabilizowany w dwóch płaszczyznach. Wyposażony jest w kamerę termalną, kamerę dzienną, dalmierz laserowy i system kierowania ogniem.

Ppk OMTAS produkcji Roketsana, zdaniem producenta należy do czwartej generacji ppk. Stanie się on w przyszłości jednym z podstawowych środków przeciwpancernych tureckich wojsk lądowych. Zasięg OMTAS to 4000 m, a jego średnica wynosi 160 mm. Pocisk może być wyposażony w tandemową głowicę kumulacyjną, bądź odłamkowo-burzącą. Strzelanie może odbywać się w trybie odpal-i-zapomnij i odpal-i-koryguj. Niechłodzona głowica samonaprowadzająca pracuje w podczerwieni. Rażenie celu przez pocisk może odbywać się bezpośrednio lub z górnej półsfery.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.