Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Amerykanie przetestują StrikeShield

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 04 grudnia 2019

US Army przyznały kontrakt Rheinmetall Protection Systems i Unified Business Technologies (UBT) o wartości 11 mln USD na dostarczenie aktywnych systemów ochrony StrikeShield. Posłużą one do testów poligonowych.

UBT jest partnerem niemieckiego koncernu od 2015. Współpraca skupiona jest głównie na systemach ochrony aktywnej / Zdjęcie: Rheinmetall

Kompleksowe badania StrikeShield, w tym próby ogniowe, będą realizowane na poligonie Redstone Test Center w Huntsville w stanie Alabama. Rozpoczną się w październiku 2020 i potrwają kilka miesięcy. Doświadczenia zdobyte podczas prób aktywnych systemów ochrony pozwolą na wskazanie rozwiązania najlepiej odpowiadającego US Army. Za wybór odpowiada biuro projektu Vehicle Protective Systems. Wskazany system znajdzie zastosowanie w pojazdach US Army, takich jak AMPV, MPF, czy OMFV.

StrikeShield jest systemem ochrony przeznaczonym głównie do zwalczania głowic kumulacyjnych pocisków przeciwpancernych. Jak deklaruje producent, system zaprojektowano również z uwzględnieniem zdolności do zwalczania penetratorów kinetycznych. System neutralizuje zagrożenia w bezpośredniej bliskości pojazdu, minimalizując straty uboczne.

Podczas tegorocznych targów AUSA zaprezentowany został StrikeShields w wariancie hybrydowym. Najnowsza jego wersja, poza układami wykrywania i zwalczania nadlatujących pocisków, zintegrowana jest z osłonami balistycznymi, które chronią elementy wykonawcze systemu i zapewniają dodatkową ochronę pojazdu. Rozwiązanie to jest przeznaczone głównie dla słabiej opancerzonych pojazdów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.