Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowy serbski batalion piechoty

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 04 grudnia 2019

Minister Obrony Serbii, Aleksandar Vulin (na zdjęciu) ogłosił decyzję o sformowaniu 111. batalionu piechoty, który wejdzie w skład 1. Brygady Wojsk Lądowych. Informacja została podana 27 listopada podczas wizyty najwyższych przedstawicieli resortu obrony w Loznicy.

Tworzony 111. batalion ma dać zatrudnienie kilkuset mieszkańcom Loznicy i okolic / Zdjęcie: MO Serbii

W wizycie ministrowi towarzyszył Szef Sztabu Generalnego, gen. Milan Mojsilović, zastępca dowódcy wojsk lądowych, gen. bryg. Vladeta Baltić i dowódca 1. Brygady, gen. bryg. Zoran Nasković.

Decyzję o utworzeniu 111. batalionu piechoty podjął naczelny dowódca Serbskich Sił Zbrojnych, Aleksandar Vučić. Batalion będzie stacjonował w garnizonie w Loznicy (zwanym Klupci) w zachodniej Serbii. Tym samym do miasta, po dłuższej nieobecności, powróci wojsko.

Minister Vulin powiedział: 111. batalion piechoty, który zostanie tutaj rozmieszczony, będzie formacją, która zagwarantuje bezpieczeństwo i ochronę wszystkim mieszkańcom Loznicy i nie tylko im. Gdziekolwiek jest armia, tam jest pokój, bezpieczeństwo, respektowanie prawa, ochrona. Tam są ciężko pracujący, oddani ludzie, którzy są gwarantami, że każdy problem w okolicy zostanie rozwiązany razem z Serbskimi Siłami Zbrojnymi. Serbskie Siły Zbrojne są tutaj, by zostać na dłużej. Nie będą też już nigdy redukowane, ani wycofywane. Są tutaj, by ochraniać naszą codzienność. Każda inwestycja w armię jest inwestycją w życie każdego z nas.

W Klupci trwają obecnie prace remontowe i renowacyjne istniejących budynków. Jest budowana także nowa infrastruktura. Przedsięwzięcie ma umożliwić zakwaterowanie personelu całego batalionu wraz z jego wyposażeniem.

Na podstawie informacji Igora Bożinovskiego


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.