Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Autonomiczne oprogramowanie dla DARPA

Przemysł zbrojeniowy, 04 grudnia 2019

Obecnie użytkownicy wojskowi używają ręcznych procesów do oceny dostępności i koordynacji wykorzystania sensorów, łączności, uzbrojenia i innych zasobów w różnych domenach. Program DARPA o nazwie ACK (Adapting Cross-Domain Kill-Webs) dotyczy adaptacyjnych sieci walki w wielu domenach, takich jak przestrzeń kosmiczna, powietrze, ląd i morze i ma na celu pomóc użytkownikom w zaadaptowaniu do dynamicznych sytuacji dzięki technologii oprogramowania, która automatycznie określa najlepsze opcje. Prace nad programem ACK, o wartości 3,1 mln USD, prowadzone są w zakładach w Burlington w stanie Massachusetts i Arlington w stanie Wirginia.

Nowe oprogramowanie zostanie zaprojektowane dla użytkowników wojskowych w celu wykorzystania zasobów przestrzeni bitewnej w różnych domenach, takich jak przestrzeń kosmiczna, powietrze, ląd i morze, w celu zwiększenia skuteczności i efektywności misji / Ilustracja: DARPA

W odpowiedzi na to zapotrzebowanie organizacja badawczo-rozwojowa BAE Systems o nazwie FAST Labs wraz z zespołem specjalistów z Carnegie Mellon University stworzy oprogramowanie o nazwie MARS (Multi-domain Adaptive Request Service – Usługa odpowiedzi adaptacyjnej w wielu domenach).

MARS ma na celu pomóc operatorom w podejmowaniu świadomych decyzji poprzez automatyczną identyfikację dostępnych możliwości w różnych domenach, a następnie szybką ocenę kosztów i korzyści związanych z zastosowaniem tych możliwości podczas dostosowywania zadań misji. Oprogramowanie zawiera również interfejs wizualny, który pozwoli zbadać dostępne opcje zasobów, pomagając operatorom osiągnąć najlepszy sposób działania, aby zapewnić pożądany efekt względem celu.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.