Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zamówienie na 9 OP Virginia Block V

Przemysł zbrojeniowy, Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 05 grudnia 2019

2 grudnia 2019 Departament Obrony USA zawarł z General Dynamics Electric Boat (GDEB) Corp. kontrakt na budowę 9 atomowych okrętów podwodnych typu Virginia Block V z opcją na dziesiąty. Okręty mają być wyposażone w nowe moduły uzbrojenia – Virginia Payload Module (VPM). Kontrakt jest wart 22,21 mld USD, a z opcją 24,097 mld USD. Środki mają być przekazywane wykonawcy w FY 2019 – 2023.

Kontrakt przewiduje dostawy zamówionych okrętów od 2025 do 31 sierpnia 2029. Jednostki mają być budowane w stoczni GDEB w Groton w stanie Connecticut. Głównym poddostawcą ma być Newport News Shipbuilding (część korporacji Huntington Ingalls Industries) z Newport News (HII-NNS). Zamówienie zostało złożone po redukcji przez GDEB ceny i czasu wytwarzania okrętu z 84 do 66 miesięcy.

Wizja atomowego okrętu podwodnego typu Virginia Block V wyposażonego w wyrzutnie 40 pocisków samosterujących Tomahawk / Ilustracja: US Navy

Okręty typu Virginia Block V różnią się od poprzednich odmian dodatkową sekcją przedłużającą kadłub o ok. 21 m z czterema VPM. Każdy z nich zawiera 7 pionowych wyrzutni pocisków samosterujących Tomahawk. Oznacza to, że łącznie z dwoma modułami po 6 wyrzutni w przedniej części okrętu okręt może przenosić 40 pocisków. VPM mogą być uzbrojone w inne typy broni lub wyposażone w specjalne systemy rozpoznawcze i bojowe (USS South Dakota w linii, 2019-02-04).

Okręty Virginia Block V mają długość 138 m. Ich wyporność wynosi 10200 t (Block IV – 7900 t). Budowa dwóch pierwszych jednostek rozpoczęła się w GDEB 16 lutego 2017.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.