Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Aeromixer 2020

Imprezy branżowe, Przemysł lotniczy, 05 grudnia 2019

Właśnie wystartował proces rejestracji na imprezę Civil and Military Aeromixer 2020 – czyli drugą edycję kluczowej imprezy networkingowej i naukowej branży aeronautycznej, która odbędzie się 25 marca 2020 w Centrum Konferencyjnym na Stadionie Wrocław. Aeromixer jest dla przedsiębiorstw z tego sektora (oraz tych, które dopiero planują rozpocząć działanie w nim) doskonałą okazją do nawiązania nowych kontaktów biznesowych i zorientowania się, jak ich oferta wpasowuje się w potrzeby obecnych i potencjalnych kontrahentów. Podobnie jak dwa lata temu, istotnym elementem spotkania będzie część naukowa, poświęcona tym razem m.in. kwestii zastosowania druku 3D, a także rozwiązań z dziedziny Przemysłu 4.0 w branży lotniczej.

Już teraz wiadomo, że w spotkaniu udział weźmie wiele przedsiębiorstw i instytucji z grona tych, które uczestniczyły w poprzedniej edycji Aeromixera, w tym m.in. Leonardo Company, PZL-Świdnik, Airbus Group Poland, UTC Aerospace Systems, Pratt & Whitney Kalisz, PZL Mielec Sikorsky, Avio Aero A GE czy Flaris / Metal-Master / Zdjęcie: Aeromixer

Wprowadzona dwa lata temu (podczas pierwszej edycji Aeromixer) formuła części networkingowej imprezy nie zmieni się zasadniczo – Bosetti Global Consulting, organizator wydarzenia, stawia na sprawdzony model szybkich randek biznesowych, który pozwala gościom na wygodne i szybkie spotkanie się i wymianę informacji z maksymalnie dużą liczbą potencjalnych partnerów i kontrahentów.

W programie przewidzieliśmy spotkania w niewielkich grupach przy tzw. stołach rotacyjnych, przy których każdy będzie miał okazję do przedstawienia swojej oferty kilku potencjalnym partnerom, a także możliwość prowadzenia rozmów 1 na 1, w celu pogłębienia wiedzy o ewentualnej współpracy i nawiązania bliższych kontaktów – wyjaśnia koordynator Civil & Military Aeromixer Enrico Ciullo.

Ten model okazał się bardzo efektywny i został doceniony przez gości pierwszej imprezy Aeromixer, już teraz wiemy, że wielu z nich zamierza wciąć udział również w tej edycji. W 2020 roku spodziewamy się zresztą znacznie większej liczby gości – szacujemy, że będzie to ok. 150 przedsiębiorstw i instytucji, czyli o ok. 30% więcej niż dwa lata temu. Co ważne, choć oczywiście przeważają wśród nich podmioty z branży lotniczej – w tym tacy giganci jak Collins Aerospace – to obserwujemy również spore zainteresowanie ze strony podmiotów, które na razie w tym segmencie nie działają, jednak rozważają rozszerzenie lub zmianę profilu swojej działalności – dodaje prezes Bosetti Global Consulting Fabrizio Bosetti.

Aeromixer 2020 będzie kolejną już edycją tej imprezy, w której uczestniczymy – tym razem w charakterze Partnera Strategicznego. Bardzo odpowiada nam zaproponowana przez organizatorów formuła, w której zarówno kluczowi gracze z segmentu aeronautycznego, jak i przedsiębiorstwa, które dopiero stawiają w nim pierwsze kroki, mogą szybko i efektywnie zapoznać się ze ofertą potencjalnych kontrahentów – co pozwala rozpoznać ich potrzeby i nawiązać świetnie rokującą współpracę biznesową. Przemysł lotniczy rozwija się dynamicznie, dlatego też promujące współpracę i networking imprezy takie jak Aeromixer, są nam bardzo potrzebne – komentuje prezes zarządu Collins Aerospace Wrocław Radosław Majda.

Równie istotną częścią Civil and Military Aeromixer 2020 będzie część naukowa i panele dyskusyjne. Wydarzenie zostanie otwarte konferencją plenarną, moderowaną przez prof. dr hab. inż. Edwarda Chlebusa z Politechniki Wrocławskiej, podczas której wystąpią przedstawiciele instytucji i przedsiębiorstw branżowych oraz przedstawiciele ministerstw. Po tej części miejsce będą miały prezentacje przedstawiające przyszłość sektora lotniczego w Polsce, jego główne problemy i perspektywy rozwoju.

Po zakończonej prezentacji zostaną przedstawione panele dyskusyjne: pierwszy panel moderowany przez przedstawicieli spółki Collins Aerospace będzie poświęcony innowacjom procesów produkcyjnych w sektorze lotniczym, ze szczególnym uwzględnieniem technologii druku 3D i powiązanych procedur certyfikacji sektorowych, natomiast drugi (moderowany przez spółkę Pratt & Whitney) dedykowany będzie tematyce Przemysłu 4.0 w sektorze lotniczym, ze szczególnym uwzględnieniem tego, co zrobiono w Polsce i perspektywy na przyszłość.

Głównym organizatorem imprezy jest Bosetti Global Consulting, zaś współorganizatorami stowarzyszenie Confindustria Est Europa, Dolnośląski Klaster Lotniczy, Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna INVEST-PARK oraz Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Głównym Sponsorem został bank PKO Bank Polski, Platinum – Rina Poland i Bergman Engineering, zaś partnerami – Collins Aerospace, Amerykańska Izba Handlowa w Polsce (AmCham), Politechnika Wrocławska, Agencja Rozwoju Przemysłu, Instytut Lotnictwa: Sieć Badawcza Łukasiewicz, Śląski Klaster Lotniczy, Wielkopolski Klaster Lotniczy, Polsko-Czeska Izba Gospodarcza i Lombardia Aerospace Cluster. Honorowy Patronat nad imprezą objęły Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Minister Spraw Zagranicznych RP i Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Rzymie. Krajem partnerskim tegorocznej edycji spotkania Aeromixer są Stany Zjednoczone Ameryki (Aeromixer 2018 – wydarzenie roku w branży lotniczej, 2018-03-01).

Patronem medialnym Aeromixera 2020 jest ML Skrzydlata Polska.

Podmioty zainteresowane wzięciem udziału w Civil and Military Aeromixer 2020 mogą dokonać rejestracji na stronie https://aeromixer.eu/aeromixer/formularz-rejestracyjny-a/ (na której można również znaleźć wszelkie dodatkowe informacje na temat spotkania).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.