Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Szwajcaria kupiła Eagle 6x6

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 05 grudnia 2019

Dzisiaj, 5 grudnia, spółka General Dynamics European Land Systems-Mowag ogłosiła, że 18 listopada 2019 podpisała umowę z armasuisse na dostawę 100 opancerzonych pojazdów rozpoznawczych Eagle 6x6 dla armii szwajcarskiej. To pierwsze zamówienie na wozy tego typu.

Szwajcaria będzie pierwszym użytkownikiem wozów Eagle 6x6 / Zdjęcie: GDELS-Mowag

Eagle 6x6 będzie używany przez Szwajcarów do gromadzenia danych wywiadowczych dla sił zbrojnych, a także wsparcia władz cywilnych. W pojeździe zostanie zamontowana głowica obserwacyjna na maszcie teleskopowym i urządzenia do przetwarzania danych. Uzbrojenie wozu stanowi zdanie sterowany moduł uzbrojenia.

Obecnie Szwajcarzy eksploatują ponad 300 lekkich wozów rozpoznawczych Eagle I, II i III (w wersji 4x4). Produkcja Eagle 6x6 dla szwajcarskiej armii rozpocznie się w 2020. Dostawy zostaną zrealizowane w l. 2023-2025.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.