Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Botswańska policja zamówiła Enstromy 480B

Służby państwowe, Przemysł lotniczy, 06 grudnia 2019

Oddział wsparcia lotniczego policji Botswany zamówił trzy nowe śmigłowce turbinowe Enstrom 480B. Ich dostawcą będzie Safomar Aviation. Śmigłowce mają trafić do Botswany do połowy 2020.

Enstromy 480B dołączą do floty używanych obecnie przez botswańską policję śmigłowców AS 350 / Zdjęcie: Safomar Aviation

Wiropłaty otrzymają kamery tele- i termowizyjne Trakka Systems oraz reflektory, urządzenia łączności i nawigacji, zawiesie ładunkowe i wyposażenie medyczne. Będzie można także przystosować je do przewozu od trzech do pięciu pasażerów. Enstromy 480B będą używane do zapobiegania przestępczości, ochrony dzikiej przyrody, ewakuacji medycznej, dowodzenia i kierowania, poszukiwań i ratownictwa i szkolenia pilotów.

W 2009 nowo utworzony oddział wsparcia lotniczego policji Botswany nabył trzy śmigłowce Eurocopter AS350B3. Każdy z nich został wyposażony w kamerę termowizyjną i zmodyfikowaną tablice przyrządów załogi i konsolę obserwatora, umożliwiające wykonywanie lotów w okularowych wzmacniaczach obrazu, głowicę obserwacyjną Carl Zeiss Optronics LEO-II-A5-EP Extended Performance (EP), reflektor poszukiwawczy Spectrolab SX 16, wciągarkę, hak ładunkowy i głośniki.

Jeden z botswańskich AS350B3 rozbił się w kwietniu 2014. W katastrofie zginęli trzej funkcjonariusze. W wypadku drugiego wiropłata tego typu, w lipcu 2016, obrażenia odniosło 6 osób.

W styczniu 2015 Botswana zamówiła kolejne 3 AS 350B3es. Obecnie wszystkie cztery AS 350 są regularnie używane m. in. do zwalczania kłusownictwa. Ich baza mieści się na międzynarodowym lotnisku Sir Seretse Khama w Gaborone.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.