Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny test ukraińskiego Neptuna

Przemysł zbrojeniowy, Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, 07 grudnia 2019

28 listopada 2019 na Państwowym poligonie doświadczalnym Sił zbrojnych Ukrainy Alibiej nad Morzem Czarnym przeprowadzono kolejny test kompleksu przeciwokrętowego RK-360MC Neptun. Wystrzelony z wyrzutni naziemnej pocisk R-360 przeleciał ponad 250 km po zaplanowanej trasie. Towarzyszyły mu dwa samoloty Su-27UB wojsk lotniczych Ukrainy.

Jeden z Su-27UB lecący tuż za pociskiem R-360. Zdjęcie wykonane z drugiego samolotu tego typu, użytemu do obserwacji przebiegu testu / Zdjęcie: MO Ukrainy

Według dyrektora GosKKB Łucz – głównego projektanta kompleksu, Oleha Korostelewa, test z końca listopada zakończył badania pocisku R-360 jako aparatu latającego. Dotychczasowe loty odbywały się bowiem z wykorzystaniem pocisków bez systemu samonaprowadzania na cel z aktywną głowicą radiolokacyjną. Kolejne testy będą dotyczyły właściwości bojowych kompleksu.

Pocisk R-360 jest kopią rosyjskiego H-35 Uran. Nie jest jasne, na ile Ukraińcom udało się skopiować jego system naprowadzania na cel lub zaprojektować własny odpowiednik. Być może pokażą to dalsze testy.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.