Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Do 228 BNB po przeglądzie

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, Przemysł lotniczy, 09 grudnia 2019

Pracownicy spółki RUAG zakończyli przegląd okresowy, po 72 miesiącach użytkowania, samolotu patrolowego obserwacyjnego Dornier 228-212, należącego do Bangladesh Nou Bahini (BNB, marynarki wojennej Bangladeszu). Prace, rozpoczęte pod koniec maja br., przeprowadzono w zakładach w Oberpfaffenhofen w Niemczech. Na mocy porozumienia specjaliści RUAG przeprowadzili także dodatkowe szkolenie personelu obsługowego BNB.

Obecnie BNB dysponuje dwoma Dornierami 228-212 / Zdjęcie: RUAG International

Dornier 228-212 dotarł do bazy BNB w Dhace 23 października 2019, po locie z Niemiec. Na miejscu odebrał go Commodore Zahir, dyrektor Bangladesh Nou Bahini ds. zakupów. Z przyjemnością witamy naszego Dorniera 228 po zakończeniu przeglądu. Natychmiast wyślemy go do wykonywania lotów obserwacyjnych i patrolowych w celu ochrony naszych wód terytorialnych – powiedział Commodore Zahir.

Obecnie Bangladesh Nou Bahini dysponuje parą Dornierów 228-212. Drugi z nich niebawem przejdzie analogiczny przegląd. Marynarka wojenna Bangladeszu zamówiła jeszcze 2 samoloty tego typu, wyposażone w radar obserwacyjny Leonardo Seaspray 5000E z anteną fazowaną.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.