Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Powstaje Wizz Air Abu Dhabi

Lotnictwo cywilne, 12 grudnia 2019

Spółka Wizz Air Holdings Plc ogłosiła dziś, że zasadniczo osiągnęła porozumienie w sprawie utworzenie Wizz Air Abu Dhabi, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, we współpracy z Abu Dhabi Development Holding Company PJSC (ADDH). Będzie to pierwsza linia lotnicza Wizz Air z siedzibą poza Europą.

Wizz Air Abu Dhabi ma rozpocząć działalność w drugiej połowie 2020 / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Zakłada się, że Wizz Air Abu Dhabi powstanie w ramach wspólnego przedsięwzięcia, a działalność ma rozpocząć się w drugiej połowie 2020. Linia skoncentruje się na ustanowieniu tras na rynki, na których Wizz Air prowadzi działalność o dużym wzroście, a mianowicie Europa Środkowa i Wschodnia oraz Europa Zachodnia, a także, w dłuższej perspektywie, subkontynent indyjski, Bliski Wschód i Afryka.

Wizz Air uważa, że założenie ultra niskokosztowej linii lotniczej w Abu Zabi, może przyczynić się do dalszego rozwoju Abu Zabi jako światowej klasy ośrodka kulturalnego i turystycznego. Utworzenie i uruchomienie nowej linii lotniczej jest uzależnione między innymi od porozumienia i wejścia w życie ostatecznej dokumentacji z ADDH, otrzymania wszystkich niezbędnych wewnętrznych i zewnętrznych zezwoleń i zgód oraz spełnienia przez nową linię lotniczą wszystkich wymogów regulacyjnych nałożonych przez Urząd Lotnictwa Cywilnego ZEA w celu uzyskania certyfikatu przewoźnika lotniczego (AOC).

Komentując te wiadomości w Abu Zabi, József Váradi, dyrektor generalny Wizz Air Holdings, powiedział: Jesteśmy dumni, że nasza pierwsza linia lotnicza, która powstanie poza Europą, znajduje się w Abu Zabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Głęboko zakorzeniona wiedza ADDH na temat lokalnych potrzeb, wsparcia i nawigacji na nowym rynku dla Wizz jest nieoceniona i przyczyni się do pomyślnego rozwoju tej niskokosztowej linii lotniczej.

Wizz Air Abu Dhabi będzie stopniową ścieżką rozwoju Wizz Air, opartą na naszym udanym modelu biznesowym opartym, zapewniającym dostępne podróże coraz większej liczbie klientów. Uważamy, że nowa linia lotnicza może być znaczącym graczem w regionie. Chciałbym wyrazić moją największą wdzięczność dla JE Szejka Mohammeda Bin Hamad Bin Tahnoon Al Nahyan i pana Mohammada Al Suwaidi za ich poświęcenie i wsparcie, bez których to wyjątkowe partnerstwo nie zostałoby zrealizowane – dodał József Váradi.

JE Szejk Mohammed Bin Hamad Bin Tahnoon Al Nahyan, przewodniczący lotnisk w Abu Zabi, powiedział: Ponieważ międzynarodowe lotnisko w Abu Zabi nadal rozwija się jako główna brama do Zjednoczonych Emiratów Arabskich i całego regionu, z zadowoleniem przyjmujemy przewoźników, takich jak ta nowa linia lotnicza, oraz cieszymy się z wpływu, jaki to partnerstwo wywrze na dalszy rozwój gospodarczy naszego kraju.

Mohamed Hassan Al Suwaidi, dyrektor generalny ADDH, podkreślił: Jako zaufany partner rządowy z wyraźnym mandatem do wspierania kluczowych sektorów gospodarki nie-naftowej w Abu Zabi, z dumą współpracujemy z Wizz Air, linią lotniczą o silnej obecności na rynku oraz rozpoznawalność marki na kluczowych europejskich rynkach źródłowych. Poprzez partnerstwo z Wizz Air staramy się wykorzystać rosnący popyt na podróże budżetowe i wspierać dalszy rozwój Abu Zabi jako światowej klasy ośrodka kulturalnego i turystycznego.

Bryan Thompson, dyrektor generalny Abu Dhabi Airports Company, podsumował: Uruchomienie nowej linii lotniczej jest kolejnym dowodem solidnej infrastruktury lotniczej w ZEA. Oprócz silnego programu transferu pasażerskiego, międzynarodowe lotnisko w Abu Zabi odnotowało silny wzrost w bieżącym roku pozostając jednym z najszybciej rozwijających się węzłów lotniczych w regionie.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.