Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dania zamówiła Leguany

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 16 grudnia 2019

Duńska Organizacja ds. zakupów i logistyki (DALO) podpisała z KMW umowę na dostawę mostów szturmowych (towarzyszących) Leguan na podwoziu czołgów Leopard 2. Leguany zastąpią w Hæren (Wojskach Lądowych) 6 eksploatowanych obecnie mostów szturmowych Biber.

Pierwsze Leguany mają trafić do Danii pod koniec 2022 / Zdjęcie: KMW

Zamówienie obejmuje sześć mostów samobieżnych Leguan, dodatkowy pojazd transportowy, kompleksowe wsparcie eksploatacji mostów i symulatory do treningu załóg. Początek dostaw zamówionego wyposażenia zaplanowano na koniec 2022. Nie upubliczniono jednak wartości podpisanej umowy.

Dania realizuje obecnie kilka istotnych programy w celu podniesienia zdolności Hæren do działań na konwencjonalnym polu walki. Są to zakupy nowych kto Piranha V, nowego systemu obrony powietrznej i haubic Caesar kal. 155 mm, a także modernizacja czołgów Leopard 2A5 do standardu 2A7.

W tym ostatnim przedsięwzięciu należy upatrywać przyczyny zakupu nowych mostów towarzyszących. Z powodu podwyższonej masy zmodernizowanych wozów konieczny jest zakup nowego sprzętu przeprawowego.

Umowę z Danią podpisano dwa dni po odebraniu przez Holandię pierwszych Leguanów na podwoziu Leoparda 2.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.