Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne pułki Jarsów w linii

Strategia i polityka, Wojska specjalne, 16 grudnia 2019

Do uzbrojenia RWSN (wojsk rakietowych specjalnego przeznaczenia) weszły właśnie dwa nowe pułki rakiet balistycznych RS-24 Jars (PGRK – Podwiżnyj gruntowyj rakietnyj kompleks). Jeden w Kraju Ałtajskim – pierwszy w tym regionie. Drugi – już kolejny – pod Irkuckiem.

Wyrzutnia PGRK Jars – jedna z 150, które trafiły już do uzbrojenia RWSN / Zdjęcie: MO FR

Nowe PGRK Jars stały się już postawą uzbrojenia RWSN. Trafiło do nich dotąd ponad 150 kompleksów tego typu, które pełnią dyżur bojowy. W sumie RWSN dysponują ponad 200 mobilnymi kompleksami rakietowymi.

W 2019 w ramach Państwowego programu uzbrojenia RWSN otrzymały około stu nowych podstawowych systemów uzbrojenia. To pozwoliło na przezbrojenie w PGRK Jars trzech kolejnych pułków rakietowych i rozpoczęcie przezbrojenia jednego pułku na kompleksy hiperdźwiękowe Awangard. Dzięki temu w RWSN udział nowych kompleksów sięgnął 76%. Pełne przezbrojenie ma zakończyć się w 2024. Wówczas w strategicznych wojskach rakietowych FR nie zostanie już żadne uzbrojenie wywodzące się z czasów sowieckich.


Drukuj Góra