Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny kontrakt na ORSIS T-5000

Przemysł zbrojeniowy, Wojska specjalne, 17 grudnia 2019

Rosoboroneksport poinformował, że dostarcza zagranicznemu odbiorcy partię karabinów precyzyjnych ORSIS T-5000. Wartość kontraktu wynosi 100 mln rubli (ok. 6 mln PLN). Nie ujawniono, kto dokonał zakupu. Wiadomo, że karabiny ORSIS T-5000 kupił już Wietnam, ChRL, Irak i Białoruś.

Rosoboroneksport podkreśla, że w ostatnim okresie prezentował karabiny precyzyjne ORSIS T-5000 w kilkudziesięciu krajach. Poza Rosją było to m.in. Wybrzeże Kości Słoniowej, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Niemcy, Brazylia, Meksyk i Wietnam. Po forum Rosja – Afryka w Soczi rozmowy na temat ewentualnych dostaw ORSIS T-5000 toczą się 10 państwami afrykańskimi.

Na bazie karabinu ORSIS T-5000 powstał kompleks snajperski Tocznost (Precyzja) dla rosyjskich jednostek specjalnych. To produkt koncernu Promtechnologia (pod marką ORSIS). Zawarł on umowę o współpracy eksportowej z Rosoboroneksportem w 2017.

Karabiny precyzyjne ORSIS T-5000 są produkowane na potrzeby rosyjskich jednostek specjalnych i na eksport / Zdjęcie: Promtechnologia

Karabin precyzyjny ORSIS T-5000 ma masę ok. 6 kg. Jego długość, zależnie od wersji, wynosi 1240 – 1297 mm. Zasięg skuteczny to 800-1200 m. Karabin jest produkowany pod dwa typy nabojów – .308 Winchester i .338 Lapua Magnum. Poza stalą na lufy, pochodzącą z USA, wszystkie materiały, z których produkowane są komponenty ORSIS T-5000, są rosyjskie.


Drukuj Góra