Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pierwszy ATR 42-600 dla HAC

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 18 grudnia 2019

W zakładach w Tuluzie przedstawiciele spółki ATR, przekazali dzisiaj, 18 grudnia, Hokkaido Air System (HAC), spółce z grupy JAL, pierwszy z dwóch turbośmigłowych samolotów komunikacji regionalnej ATR 42-600. Dostawa ta jest pierwszym krokiem w wymianie floty HAC, w której ATR 42-600 zastąpią trzy Saaby 340B.

ATR 42-600 zastąpią we flocie Hokkaido Air System Saaby 340B / Zdjęcie: ATR

Tetsu Ohori, dyrektor generalny HAC, powiedział: To dzień długo oczekiwany przez Hokkaido Air System, który staje się niezapomnianym dniem, wyznaczając nowy rozdział w naszej historii. Mamy tak wielu turystów, którzy lubią fantastyczną Matkę Naturę Hokkaido. Zimą wspaniała natura zmienia się – panuje ostry mróz i pada śnieg. Jednak nawet w tak trudnych warunkach ATR 42 będzie działał dobrze i sprawi, że nasze nowy przedsięwzięcie odniesie sukces. Naprawdę nie mogę się doczekać, aby jak najszybciej pokazać ten wspaniały samolot wszystkim na Hokkaido.

Dyrektor naczelny ATR Stefano Bortoli dodał: Nasze samoloty są idealne dla rynku japońskiego. Japońscy pasażerowie, o których wiadomo, że wymagają najlepszych warunków w zakresie komfortu i eko-odpowiedzialności, docenią zarówno zmniejszoną emisję [szkodliwych substancji], jak i nowoczesną wygodną kabinę.

Założone 30 września 1997 Hokkaido Air System, których główną bazą jest port Sapporo-Okadama, rozpoczęły działalność 28 marca 1998. Ich głównymi akcjonariuszami są: Japan Airlines (57,3%), rząd Hokkaido (19,5%) i miasto Sapporo (13,5%). Hokkaido Air System obsługuje 26 codziennych lotów na pięciu trasach; między Sapporo-Okadama a Rishiri / Kushiro / Hakodate / Misawa, Hakodate i Okushiri.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.