Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Testy chińskiego kutra bezzałogowego

Przemysł zbrojeniowy, Marynarka wojenna, 21 grudnia 2019

W ChRL rozpoczęły się testy bezzałogowego kutra bojowego JARI-USV (unmanned surface vessel). Jednostkę zaprojektowały instytuty badawcze China Shipbuilding Industry Corporation (CSIC) – 702. (China Ship Scientific Research Centre – CSRRC) z Wuxi i 716 (Jiangsu Automation Research Institute – JARI) z Lianyugang.

JARI-USV po spuszczeniu na wodę wypływa na pierwsze testy / Zdjęcie: sohu

Wyporność JARI-USV to ok. 20 t. Kuter ma długość 15 m, a szerokość 4,8 m. Może rozwijać prędkość do 42 w. Jego zasięg wynosi 500 Mm.

JARI-USV wyposażony jest w kilka rodzajów wyposażenia rozpoznawczego – czujniki elektrooptyczne, radiolokator z anteną ze skanowaniem fazowym i hydrolokator. Jego uzbrojenie może stanowić – zależnie od potrzeb – 8 pocisków przeciwlotniczych w pionowych wyrzutniach lub torpedy kal. 324 mm (np. Yu-7/ET-52). Stałe uzbrojenie stanowi zdalnie sterowana wieża z działkiem kal. 30 mm.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.