Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Francja kupuje izraelskie Proboty

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 22 grudnia 2019

Francuska Agencja Innowacji Obronnych (Agence d’innovation de défense, AID), będąca częścią Dyrekcji Generalnej ds. Uzbrojenia (DGA), ogłosiła, że rozstrzygnęła przetarg na zakup bezzałogowych pojazdów lądowych. Wybrany został izraelski Roboteam Probot. Izraelskie przedsiębiorstwo oferuje je z francuskim GACI. Zespół wygrał z innymi spółkami joint venture, w tym Milrem Robotics / CNIM i Nexter / Shark Robotics.

Kontrakt na zakup 5-8 ma być wart ponad 1 mln Euro. Powinien zostać podpisany do końca 2019. Do służby Proboty mają trafić w połowie 2020 w misjach realizowanych przez Francuzów w Afryce (operacja Barkhane).

Bezzałogowe pojazdy lądowe Roboteam Probot są już używane przez wojska lądowe USA i Izraela / Zdjęcie: Roboteam

Czterokołowy Probot o masie 410 kg nie jest uzbrojony. Został zaprojektowany przede wszystkim jako platforma wsparcia logistycznego. Można go wyposażyć w moduły ISR (wywiadu, nadzoru i rozpoznania) lub ewakuacji medycznej. Probot można wyposażyć w gąsienice, jeśli wymaga tego teren. Platforma może przewozić ponad 700 kg ładunku.

Probot jest kontrolowany przez bezpieczne bezprzewodowe urządzenie ROCU-7. Jego bezpośredni standardowy zasięg wynosi 500 metrów. Probot może działać do 8 godzin na jednym ładowaniu akumulatora.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.