Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Starliner wylądował po nieudanej misji

Astronautyka, 22 grudnia 2019

Dziś rano, o 7:58 EST (12:57GMT) prototypowa kapsuła załogowego pojazdu Boeing Starliner wylądowała na poligonie rakietowym White Sands w Nowym Meksyku. Kapsuła lądowała z wykorzystaniem trzech spadochronów i poduszek powietrznych. Było to pierwsze w historii lądowanie amerykańskiego statku kosmicznego na lądzie. Wcześniej amerykańskim standardem było wodowanie, a na lądzie (zwykle w Kazachstanie) lądowały pojazdy rosyjskie (sowieckie).

Starliner opada przed wschodem słońca na trzech spadochronach nad White Sands Space Harbor w Nowym Meksyku / Zdjęcie: NASA

Starliner wrócił z nieudanej misji testowej, bez ludzi na pokładzie. Jej celem miało być połączenie się z Międzynarodową Stacją Kosmiczną. Pojazdowi nie udało się jednak osiągnąć wymaganej do tego orbity. Stąd wcześniejszy o 6 dni od planowanego powrót na Ziemię.

Starliner po zetknięciu się z ziemią na poduszkach powietrznych. Przedstawiciele Boeinga twierdzą, że pojazd trafił w wyznaczone miejsce z dużą dokładnością / Zdjęcie: NASA

Teraz specjaliści Boeinga i NASA będą analizować, co było przyczyną niepowodzenia. Później, zapewne po kilku dniach, prototyp Starlinera zostanie przetransportowany do zakładów Boeinga w Kennedy Space Center na Florydzie. NASA będzie musiała podjąć decyzję, czy przed pierwszym lotem załogowym będzie musiał odbyć się kolejny lot bez ludzi. Zgodnie z umową z NASA za dodatkowy lot musiałby zapłacić Boeing.


Drukuj Góra