Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Algieria zamówiła Su-57E?

Przemysł zbrojeniowy, Przemysł lotniczy, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 27 grudnia 2019

Algierski portal MenaDefense informuje, że Algieria zamówiła 14 myśliwców wielozadaniowych stealth Su-57E oraz po 14 bombowców frontowych Su-34 i myśliwców wielozadaniowych Su-35 w wersjach eksportowych. Opcja przewiduje dostawy jeszcze po 14 Su-34 i Su-35. Według MenaDefense, decyzję o zawarciu kontraktu podjęto w sierpniu 2019 podczas pokazów lotniczych MAKS pod Moskwą.

Prezentacja delegacji algierskich wojsk lotniczych, z dowódcą gen. mjr. Hamidem Boumaizą, myśliwca wielozadaniowego Su-57 (T-50-KNS) podczas MAKS 2019 w Żukowskim pod Moskwą. Algierski pilot mógł się wówczas zapoznać z rosyjskim samolotem także w jego symulatorze / Zdjęcie: MenaDefense

Algierski portal twierdzi, że dostawy wynikające z podstawowego zamówienia mają zostać zrealizowane do 2025. Do tego czasu algierskie wojska lotnicze mają dysponować dwiema eskadrami myśliwców wielozadaniowych Su-30MKA oraz po jednej Su-57, Su-35 i MiG-29M2, a także dwiema eskadrami bombowców frontowych Su-24M i jedną Su-34. Do szkolenia ich pilotów mają służyć jednostki wyposażone w samoloty Jak-130.

MenaDefense twierdzi, że informacje o zakupie przez Algierię Su-57E potwierdzają źródła zagraniczne. Jeśli okażą się one prawdą, Algieria będzie pierwszym zagranicznym odbiorcą rosyjskich myśliwców wielozadaniowych nowej generacji (i bombowców Su-34). Wcześniej jako ich ewentualnych pierwszych kupców wskazywano, również w Rosji, Indie i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Rozmowy na ten temat toczy także Turcja. Zarówno w przypadku Indii, jak i Turcji przeszkodą w zawarciu kontraktów są m.in. żądania transferu technologii.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.