Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Awangardy w linii

Strategia i polityka, Wojska specjalne, 27 grudnia 2019

Ministerstwo obrony FR poinformowało, że dziś o 10:00 rozpoczął dyżur bojowy pułk uzbrojony w rakiety balistyczne z hiperdźwiękowymi głowicami manewrującymi Awangard. Jednostka wchodzi w skład Jasieńskiej dywizji rakietowej RWSN (rakietowych wojsk specjalnego przeznaczenia). Wyrzutnie rozmieszczono w rejonie dombarowskim w obwodzie orenburskim. Minister obrony Siergiej Szojgu zameldował prezydentowi Władimirowi Putinowi, że Rosja jest jedynym państwem uzbrojonym w taką broń. I przez wiele lat ten stan się nie zmieni...

Zdjęcie: MO FR

O opracowywaniu kompleksu Awangard z hiperdźwiękowymi głowicami manewrującymi MO FR poinformowało na początku marca 2018. Wówczas też został zawarty kontrakt na dostawy seryjnych kompleksów i budowę niezbędnej infrastruktury. Z towarzyszącej informacji prezentacji wynikało, że skrzydlata głowica Awangarda może poruszać się z prędkością Ma20 manewrując w różnych płaszczyznach w górnych warstwach atmosfery. Nie jest znany żaden system obronny, który mógłby zwalczać taki pocisk.

Pod koniec grudnia 2018 MO FR poinformowało o przeprowadzeniu testu kompleksu. Rakietę z hiperdźwiękową głowicą manewrującą wystrzelono z rejonu dombarowskiego. W maju 2019 poinformowano o zakończeniu przygotowania podstawowej infrastruktury i rozpoczęciu dostaw seryjnych Awangardów.


Drukuj Góra