Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Pipera Cheyenne w USA

Wypadki, Lotnictwo cywilne, 28 grudnia 2019

Dziś rano, ok. 9:20 czasu lokalnego z regionalnego lotniska pod Lafayette w Luizjanie wystartował dwusilnikowy samolot Piper Cheyenne z 6 osobami na pokładzie. Mieli lecieć na lotnisko DeKalb Peachtree pod Atlantą. Tuż po oderwania od pasa samolot zaczął spadać. Rozbił się w pobliżu skrzyżowania Feu Follet i Verot School Road, na parkingu poczty i sklepu Walmart. Wybuchł pożar, który objął także dwa pojazdy.

Płonący wrak samolotu, który rozbił się wkrótce po starcie z lotniska pod Lafayette. Pożar objął także dwa samochody na parkingu / Zdjęcie: headtopics

W katastrofie zginęło 5 osób lecących samolotem. To 51-letni pilot Ian E. Biggs oraz pasażerowie: 59-letni Robert Vaughn Crisp II, 51-letnia Gretchen D. Vincent, 30-letnia Carley Ann McCord i 15-letni Michael Walker Vincent. 37-letni Stephen Wade Berzas został przewieziony do szpitala w stanie krytycznym. Trzy inne osoby (dwóch klientów poczty i pracownik sklepu jubilerskiego) zostały ranne na ziemi. Jedna z nich jest w stanie ciężkim.

Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Wpływ na przebieg lotu mogła mieć mgła w rejonie lotniska. Według niektórych świadków, samolot zaczepił o linię energetyczną, gdy pilot próbował awaryjnie lądować. Po wypadku w okolicznych budynkach nie było prądu. Ewakuowany został sklep Walmart.

Samolot Piper PA-31T Cheyenne II zn. rej. N42CV, który rozbił się dziś w Lafayette w Luizjanie / Zdjęcie: flightaware

Rozbity samolot to dwusilnikowy, 8-miejscowy dolnopłat Piper PA-31T Cheyenne II zn. rej. N42CV, nr ser. 31T-8020067. Należał do Cheyenne Partners z Lafayette.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.