Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Modernizacja Północnej Drogi Morskiej

Strategia i polityka, Marynarka wojenna, 31 grudnia 2019

Rząd Federacji Rosyjskiej przyjął program modernizacji Północnej Drogi Morskiej (Siewierno morskaja put’, SMP) do 2035. Plan przewiduje modernizację portów morskich i terminali oraz zabezpieczenia nawigacyjno-hydrograficznego. Ma też powstać specjalny system pomocy medycznej.

Zdjęcie: NSRA

W ramach rozwoju SMP ma zostać rozbudowana flota jednostek pomocniczych. Zbudowanych ma być co najmniej 10 statków ratowniczych. Żeglugę ma wspierać 5 nowych lodołamaczy, które powinny powstać do 2026.

Modernizowana będzie też infrastruktura lądowa. Powstaną nowe drogi i zaplecze logistyczne. Modernizacja obejmie m.in. porty lotnicze, w tym w Jakucji na Czukotce.

SMP ma bardzo duże znaczenie strategiczne. Nie tylko dla FR, ale także m.in. dla ChRL. Poza istotną rolą militarną, umożliwia także skrócenie szlaków transportu morskiego z Azji do Europy.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.