Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Próby instalacji Iła-112W

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 31 grudnia 2019

W zakładach WASO w Woroneżu rozpoczęto próby instalacji pokładowych wojskowego lekkiego samolotu transportowego Ił-112W. Po pierwszym locie, w ramach przygotowań do wstępnych prób, w samolocie zainstalowano urządzenia pomiarowe, wprowadzono szereg ulepszeń i opracowano rozwiązania mające na celu zoptymalizowanie masy startowej.

Produkcja seryjna Iła-112 ma rozpocząć się w 2022 / Zdjęcia: OAK
Próby w WASO pozwolą nam sprawdzić wiele instalacji pokładowych, których nie można zbadać w warunkach warsztatowych. Umożliwi to skrócenie prób naziemnych samolotu przed próbami wstępnymi – powiedział Siergiej Kremer, dyrektor programu. Drugi prototyp Ił-112W, przeznaczony do prób wytrzymałościowych i zmęczeniowych, znajduje się w obecnie w CAGI.

Rozpoczęła się już produkcja trzeciego i czwartego prototypu Ił-112W. Obecnie wytwarzane są ich części mechaniczne.. Samoloty te będą spełniać wymagania techniczne Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej. Produkcja prototypów Ił-112W ma zostać zakończona do końca 2021. W 2022 samoloty rozpoczną próby w locie – dodał Jurij Grudinin, dyrektor generalny PAO Iljuszyn.

Produkcja seryjna Iła-112 ma rozpocząć się w 2022. Co roku zakłady ma opuszczać ponad 10 samolotów. Ił-112W ma zastąpić w siłach zbrojnych FR starzejące się transportowce An-26. Nowe samoloty mają być przystosowane do operowania z lotnisk wyposażonych w pomoce nawigacyjne umożliwiające lądowanie w trybie automatycznym w warunkach ograniczonej widzialności odpowiadającej minimum kategorii II. Podejścia do lądowania na lotniskach słabo wyposażonych i niewyposażonych w pomoce nawigacyjne, w tym nieutwardzone pasy startowe, wykonywane będą przez załogę samodzielnie (Prototyp Ił-112W oblatany, 2019-03-30).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.