Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Próby instalacji Iła-112W

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 31 grudnia 2019

W zakładach WASO w Woroneżu rozpoczęto próby instalacji pokładowych wojskowego lekkiego samolotu transportowego Ił-112W. Po pierwszym locie, w ramach przygotowań do wstępnych prób, w samolocie zainstalowano urządzenia pomiarowe, wprowadzono szereg ulepszeń i opracowano rozwiązania mające na celu zoptymalizowanie masy startowej.

Produkcja seryjna Iła-112 ma rozpocząć się w 2022 / Zdjęcia: OAK
Próby w WASO pozwolą nam sprawdzić wiele instalacji pokładowych, których nie można zbadać w warunkach warsztatowych. Umożliwi to skrócenie prób naziemnych samolotu przed próbami wstępnymi – powiedział Siergiej Kremer, dyrektor programu. Drugi prototyp Ił-112W, przeznaczony do prób wytrzymałościowych i zmęczeniowych, znajduje się w obecnie w CAGI.

Rozpoczęła się już produkcja trzeciego i czwartego prototypu Ił-112W. Obecnie wytwarzane są ich części mechaniczne.. Samoloty te będą spełniać wymagania techniczne Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej. Produkcja prototypów Ił-112W ma zostać zakończona do końca 2021. W 2022 samoloty rozpoczną próby w locie – dodał Jurij Grudinin, dyrektor generalny PAO Iljuszyn.

Produkcja seryjna Iła-112 ma rozpocząć się w 2022. Co roku zakłady ma opuszczać ponad 10 samolotów. Ił-112W ma zastąpić w siłach zbrojnych FR starzejące się transportowce An-26. Nowe samoloty mają być przystosowane do operowania z lotnisk wyposażonych w pomoce nawigacyjne umożliwiające lądowanie w trybie automatycznym w warunkach ograniczonej widzialności odpowiadającej minimum kategorii II. Podejścia do lądowania na lotniskach słabo wyposażonych i niewyposażonych w pomoce nawigacyjne, w tym nieutwardzone pasy startowe, wykonywane będą przez załogę samodzielnie (Prototyp Ił-112W oblatany, 2019-03-30).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.