Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Batalion IRF w drodze do Iraku

Służby państwowe, Wojska lądowe, 02 stycznia 2020

Amerykański Sekretarz Obrony, Mark T. Esper, poinformował 31 grudnia 2019 o chęci wzmocnienia wojsk amerykańskich w Iraku dodatkowym batalionem piechoty. Decyzja została podjęta z polecenia prezydenta Donalda Trumpa.

1 stycznia około godziny 22:00 czasu środkowoeuropejskiego (GMT+1) żołnierze 82. Dywizji w pełnym oporządzeniu znaleźli się na pokładach samolotów transportowych C-17 Globemaster w celu przemieszczenia się w rejon działań. Przygotowanie pododdziału do transportu trwało tylko 18 godzin / Zdjęcie: 82. Dywizja Powietrznodesantowa

Dyslokowany batalion pochodzi ze składu sił szybkiego reagowania (Immediate Response Force, IRF). Liczy on około 750 żołnierzy, którzy pochodzą z 2. batalionu 504. Pułku Spadochronowego, 1. Brygadowego Zespołu Bojowego z 82. Dywizji Powietrznodesantowej. W Iraku będzie podlegał dowództwu US Central Command.

Wzmocnienie wojsk amerykańskich jest związane z falą protestów antyrządowych i antyamerykańskich w Iraku. Według pojawiających się w mediach informacji, za wybuchem protestów stoi Iran. Demonstracje z użyciem siły mają miejsce w całym kraju, również w jego stolicy – Bagdadzie. Tłumy demonstrantów zgromadziły się przed znajdującą się tam amerykańską ambasadą. Doszło m.in. do wyłamania przez demonstrantów jednej z bram amerykańskiego kompleksu. Batalion IRF zostanie skierowany do ambasady w celu jej ochrony i zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom USA. Sekretarz Obrony poinformował również o gotowości kolejnych pododdziałów IRF do rozmieszczenia w Iraku.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.