Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

AMSTA-SG na granicy RP

Przemysł zbrojeniowy, Służby państwowe, 02 stycznia 2020

30 grudnia ub. r. spółka MindMade wchodząca w skład Grupy WB przekazała Straży Granicznej zestawy ochrony perymetrycznej AMSTA-SG. Dostawa została zrealizowana w ciągu 5 miesięcy od podpisania umowy z Biurem Techniki i Zaopatrzenia Komendy Głównej Straży Granicznej.

AMSTA to kompleksowy system do ochrony rozległych obszarów, granic, a także obiektów infrastruktury krytycznej / Zdjęcie: MindMade

Celem dostawy jest doposażenie jednostek organizacyjnych SG w zestawy urządzeń perymetrycznych zwiększających funkcjonalność monitorowania i wykrywania przekroczeń granicy państwowej przez osoby i pojazdy. W skład zestawów wchodzą czujniki sejsmiczne, kamery, przenośne odbiorniki alarmowe, dedykowane systemy łączności oraz stacjonarna stacja kontroli wraz z aplikacją zarządzającą.

Realizacja umowy jest ukoronowaniem wieloletnich prac nad opracowaniem całkowicie polskiego, kompleksowego systemu do ochrony rozległych obszarów, granic, a także obiektów infrastruktury krytycznej – AMSTA. Dostarczane w ramach zestawów urządzenia to innowacyjne i autorskie opracowania inżynierów MindMade. Zastosowane w sensorach sejsmicznych rozwiązania techniczne bazują na własnych, unikalnych i opartych o sieci neuronowe algorytmach obróbki sygnałów. Ponadto do przesyłania danych i informacji o przekroczeniach stref chronionych wykorzystywane są niskomocowe, najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu łączności.

Jesteśmy dumni z faktu, że polską granicę, a także Unii Europejskiej, będą ochraniały nowoczesne systemy zaprojektowane przez polskich inżynierów. Jest to kolejny przykład realizacji filozofii biznesowej założycieli Grupy WB, jaką jest oferowanie własnych unikalnych technologii  i tym samym rozwoju nowoczesnej polskiej gospodarki – podkreślił Roman Musiał, prezes spółki MindMade, będącej centrum kompetencyjnym Grupy WB w obszarze systemów bezpieczeństwa publicznego.

System ochrony perymetrycznej to kolejne rozwiązanie Grupy WB, po bezzałogowym systemie obserwacyjnym Flyeye oraz Platformie Integracji Komunikacji PIK, które trafia do służby w Straży Granicznej.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.