Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Linie Ryanair największe w Europie

Lotnictwo cywilne, 06 stycznia 2020

Irlandzkie niskokosztowe linie Ryanair ogłosiły, że przewiozły w 2019 ok. 152,4 mln pasażerów, o 9% więcej niż w poprzednim roku. Osiągnęły przy tym wypełnienie samolotów na rekordowym poziomie 96%. W grudniu Ryanair przewiozły 11,2 mln osób.

Zdjęcie: picture-alliance

Wynik Ryanair oznacza, że irlandzkie linie wyprzedzziły pod względem liczby przewiezionych pasażerów dotychczasowego lidera w Europie – Lufthansa Group (Lufthansa, Swiss, Austrian, Brussels i Eurowings). Niemieckie linie nie ogłosiły jeszcze wyników za cały 2019 (ma to nastąpić w przyszłym tygodniu), ale wiadomo, że do listopada wzrost ich przewozów wyniósł jedynie 2,5%. Taki poziom nie wystarczy do utrzymania pozycji lidera (w 2018 Lufthansa Group przewiozła 142,34 mln pasażerów).

W 2020 kolejność może się jednak znowu zmienić. Ryanair będą miały coraz większe kłopoty związane z uziemieniem Boeingów 737 MAX. Kilkadziesiąt zamówionych samolotów trudno będzie zastąpić. Linie kilka razy zmniejszały więc prognozy przewozów. Lufthansa Group, operująca głównie Airbusami, nie będzie mała takich problemów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.