Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Linie Ryanair największe w Europie

Lotnictwo cywilne, 06 stycznia 2020

Irlandzkie niskokosztowe linie Ryanair ogłosiły, że przewiozły w 2019 ok. 152,4 mln pasażerów, o 9% więcej niż w poprzednim roku. Osiągnęły przy tym wypełnienie samolotów na rekordowym poziomie 96%. W grudniu Ryanair przewiozły 11,2 mln osób.

Zdjęcie: picture-alliance

Wynik Ryanair oznacza, że irlandzkie linie wyprzedzziły pod względem liczby przewiezionych pasażerów dotychczasowego lidera w Europie – Lufthansa Group (Lufthansa, Swiss, Austrian, Brussels i Eurowings). Niemieckie linie nie ogłosiły jeszcze wyników za cały 2019 (ma to nastąpić w przyszłym tygodniu), ale wiadomo, że do listopada wzrost ich przewozów wyniósł jedynie 2,5%. Taki poziom nie wystarczy do utrzymania pozycji lidera (w 2018 Lufthansa Group przewiozła 142,34 mln pasażerów).

W 2020 kolejność może się jednak znowu zmienić. Ryanair będą miały coraz większe kłopoty związane z uziemieniem Boeingów 737 MAX. Kilkadziesiąt zamówionych samolotów trudno będzie zastąpić. Linie kilka razy zmniejszały więc prognozy przewozów. Lufthansa Group, operująca głównie Airbusami, nie będzie mała takich problemów.


Drukuj Góra