Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HMMWV dla Dżibuti

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 08 stycznia 2020

Pod koniec grudnia 2019 Siły Zbrojne Dżibuti odebrały 54 samochody taktyczne M1151 HMMWV. Wozy zostały przekazane przez USA w ramach współpracy. Przekazanie pojazdów odbyło się siedem miesięcy przed planowanym terminem.

Współpraca USA z Dżibuti ma na celu budowę partnerskich relacji i rozszerzenie wpływów USA w Rogu Afryki. Niewykluczone, że jest to odpowiedź na rosnącą aktywność ChRL na tym obszarze / Zdjęcie: US Embassy Djibouti

Nowe samochody trafią do Batalionu Szybkiego Reagowania (Rapid Intervention Battalion). Jest to jednostka, którą szkolą i wyposażają Amerykanie na mocy porozumienia o wartości 31 mln USD.

Do Afryki trafił opancerzony wariant popularnego HMMWV. M1151 ma opancerzenie, które może zostać powiększone o dodatkowe osłony. Masa całkowita M1151 to 5488 kg. Napędzany jest silnikiem GEP V8 o mocy 190 KM. Jak można zauważyć na zdjęciu opublikowanym przez amerykańską ambasadę, samochody dostarczono w wariancie przystosowanym do montażu uzbrojenia w obrotnicy na dachu.


Drukuj Góra