Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa baza w Ghanie

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 09 stycznia 2020

Prezydent Ghany, Nana Addo Dankwa Akufo-Addo, oficjalnie rozpoczął 16 grudnia budowę nowej bazy morskiej w Ezilinbo w regionie Zachodnim. Oprócz tego rząd w Akrze zamierza zbudować bazy w Keta w regionie Volta oraz w Winneba i Elmina w regionie Centralnym.

/ Zdjęcie: Internet

Baza w Ezilinbo jest budowana przez spółki Amandi i Vuluxx i będzie składać się z falochronu i pomostu z dwupasową drogą asfaltową, miejsc do cumowania jednostek i kwater dla 150 wojskowych. Koszt przedsięwzięcia szacowany jest na 200 mln USD.

W ramach projektu rząd zlecił również spółce Hawkmoor dostarczenie 6 łodzi Phantom i innego sprzętu w celu zwiększenia skuteczności operacyjnej bazy. Po zakończeniu prac baza w Ezilinbo będzie służyć do ochrony naszych morskich pól naftowych, Ten, Sankofa i Jubilee. Oczywiste jest, że ogromne inwestycje kapitałowe w powstającym morskim przemyśle naftowym i gazowym wiążą się z zagrożeniami dla bezpieczeństwa i dlatego powinny być chronione – powiedział prezydent Akufo-Addo.

Ghana wydobywa obecnie ponad 200 tys. baryłek ropy naftowej dziennie i oczekuje się, że w ciągu najbliższych czterech lat wydobycie wzrośnie do ok. 400 tys. baryłek. Jednak obecnie poważne zagrożenie dla tamtejszego sektora naftowo-gazowego stanowią piractwo i rozbój w Zatoce Gwinejskiej.


Drukuj Góra