Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowa baza w Ghanie

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 09 stycznia 2020

Prezydent Ghany, Nana Addo Dankwa Akufo-Addo, oficjalnie rozpoczął 16 grudnia budowę nowej bazy morskiej w Ezilinbo w regionie Zachodnim. Oprócz tego rząd w Akrze zamierza zbudować bazy w Keta w regionie Volta oraz w Winneba i Elmina w regionie Centralnym.

/ Zdjęcie: Internet

Baza w Ezilinbo jest budowana przez spółki Amandi i Vuluxx i będzie składać się z falochronu i pomostu z dwupasową drogą asfaltową, miejsc do cumowania jednostek i kwater dla 150 wojskowych. Koszt przedsięwzięcia szacowany jest na 200 mln USD.

W ramach projektu rząd zlecił również spółce Hawkmoor dostarczenie 6 łodzi Phantom i innego sprzętu w celu zwiększenia skuteczności operacyjnej bazy. Po zakończeniu prac baza w Ezilinbo będzie służyć do ochrony naszych morskich pól naftowych, Ten, Sankofa i Jubilee. Oczywiste jest, że ogromne inwestycje kapitałowe w powstającym morskim przemyśle naftowym i gazowym wiążą się z zagrożeniami dla bezpieczeństwa i dlatego powinny być chronione – powiedział prezydent Akufo-Addo.

Ghana wydobywa obecnie ponad 200 tys. baryłek ropy naftowej dziennie i oczekuje się, że w ciągu najbliższych czterech lat wydobycie wzrośnie do ok. 400 tys. baryłek. Jednak obecnie poważne zagrożenie dla tamtejszego sektora naftowo-gazowego stanowią piractwo i rozbój w Zatoce Gwinejskiej.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.