Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Beavera w Pakistanie

Wypadki, Lotnictwo cywilne, 12 stycznia 2020

Dziś rano po starcie z międzynarodowego portu lotniczego Sheikh Zayed wystartował samolot DHC-2 Beaver z zespołu ochrony plantacji. Miał rozpylać pestycydy nad pobliskimi polami. Lot odbywał się w ramach walki z plagą szarańczy.

Wrak samolotu DHC-2 Beaver, który rozbił się dziś w Pakistanie w czasie opryskiwania pól zagrożonych plagą szarańczy / Zdjęcie: Twitter - Nikhil Choudhary

W czasie rozpylania doszło do wypadku. Samolot rozbił się na opylanym polu niedaleko Sadiqabad w Cholistanie. Okazało się, że zarówno pilot, jak i inżynier pokładowy zginęli w wypadku. Ofiary katastrofy to Shoaib Malik i Fawad Butt.

Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Wstępne doniesienia mówią o awarii technicznej.

Rozbity samolot to de Havilland Canada DHC-2 Beaver zn. rej. AP-AMB, nr ser. 1415. Należał do Federal Department Plant Protection Unit.


Drukuj Góra