Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

US Navy wybrała TH-73A

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 14 stycznia 2020

Departament Obrony USA przyznał koncernowi Leonardo kontrakt, o wartości 176 472 608 USD z na produkcję i dostawę 32 śmigłowców TH-73A (miejscowe oznaczenie TH-119) wraz z pakietem części zamiennych, wsparciem logistycznym i wyposażeniem, a także usługi szkoleniowe dla pilotów i techników. W pobitym polu pozostały Bell 407GXi  Airbus Helicopters H135.

Docelowo US Navy zamierza nabyć 130 TH-73A / Zdjęcie: Leonardo

Wiropłaty będą eksploatowane przez personel Naval Air Station Whiting Field w Milton na Florydzie, do szkolenia pilotów US Navy, US Marine Corps i US Coast Guard. Placówkę opuszczać ma kilkuset pilotów rocznie.

Nowe śmigłowce zastąpią używane obecnie Belle TH-57B/C Sea Ranger. US Navy oczekuje, że dostawy śmigłowców rozpoczną się w roku kalendarzowym 2020 i będą kontynuowane do roku kalendarzowego 2024. Wiropłaty będą produkowane w zakładach w Filadelfii. Docelowo marynarka zamierza pozyskać 130 TH-73A, za kwotę 648 mln USD (TH-119 w powietrzu, 2018-12-24).

To drugi duży kontrakt dla Leonardo przyznany przez Departament Obrony USA w ostatnich latach. We wrześniu 2018 Amerykanie wybrali MH-139A (zamerykanizowaną wersję AW139, zaoferowaną przez Leonardo i Boeinga) jako nowy śmigłowiec do ochrony baz USAF, w których stacjonują jednostki uzbrojone w międzykontynentalne pociski balistyczne z głowicami nuklearnymi (USAF odebrały pierwszy MH-139A, 2019-12-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra