Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Sprzęt z USA dla Burkina Faso

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 14 stycznia 2020

Stany Zjednoczone Ameryki przekazały Burkina Faso sprzęt wojskowy, w tym pojazdy logistyczne (co najmniej sześć ciężarówek Mercedes Atego, na zdjęciu) i opancerzone kontenery, w celu polepszenia zdolności rządu w Wagadugu do walki z terroryzmem. Sprzęt o wartości 650 tys. USD został przekazany 30 grudnia 2019.

/ Zdjęcie: Ambasada USA w Burkina Faso

W przeszłości Stany Zjednoczone przekazały ciężarówki Mercedes Atego swoim afrykańskim krajom sojuszniczym. Jednostka antyterrorystyczna policji Burkina Faso, l'Unité d'Intervention Polyvalente (UPI), otrzymała w 2014 dziesięć wozów tego typu, a także hełmy, kamizelki kuloodporne, zestawy medyczne i sprzęt łączności. UPI została utworzona z pomocą wojskową i organizacyjną dowództwa sił zbrojnych USA w Afryce (Africom) w styczniu 2013 w celu przeciwdziałania fali aktów terroru i porwań cudzoziemców dokonanych przez Al-Kaiidę Islamskiego Maghrebu (AQIM) i sprzymierzonych z nimi bojówek działających z północnego Mali.

Pomoc Stanów Zjednoczonych dla bezpieczeństwa Burkina Faso wzrosła, aby pomóc cennemu partnerowi stawić czoła prawdziwym wyzwaniom bezpieczeństwa, jednocześnie budując zdolność Burkina Faso do walki z terroryzmem – podano w oświadczeniu ambasady USA w Wagadugu.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.