Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Sprzęt z USA dla Burkina Faso

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 14 stycznia 2020

Stany Zjednoczone Ameryki przekazały Burkina Faso sprzęt wojskowy, w tym pojazdy logistyczne (co najmniej sześć ciężarówek Mercedes Atego, na zdjęciu) i opancerzone kontenery, w celu polepszenia zdolności rządu w Wagadugu do walki z terroryzmem. Sprzęt o wartości 650 tys. USD został przekazany 30 grudnia 2019.

/ Zdjęcie: Ambasada USA w Burkina Faso

W przeszłości Stany Zjednoczone przekazały ciężarówki Mercedes Atego swoim afrykańskim krajom sojuszniczym. Jednostka antyterrorystyczna policji Burkina Faso, l'Unité d'Intervention Polyvalente (UPI), otrzymała w 2014 dziesięć wozów tego typu, a także hełmy, kamizelki kuloodporne, zestawy medyczne i sprzęt łączności. UPI została utworzona z pomocą wojskową i organizacyjną dowództwa sił zbrojnych USA w Afryce (Africom) w styczniu 2013 w celu przeciwdziałania fali aktów terroru i porwań cudzoziemców dokonanych przez Al-Kaiidę Islamskiego Maghrebu (AQIM) i sprzymierzonych z nimi bojówek działających z północnego Mali.

Pomoc Stanów Zjednoczonych dla bezpieczeństwa Burkina Faso wzrosła, aby pomóc cennemu partnerowi stawić czoła prawdziwym wyzwaniom bezpieczeństwa, jednocześnie budując zdolność Burkina Faso do walki z terroryzmem – podano w oświadczeniu ambasady USA w Wagadugu.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.