Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Trzysilnikowy chiński bsl

Przemysł lotniczy, Lotnictwo wojskowe, Lotnictwo cywilne, 21 stycznia 2020

Opracowany samodzielnie przez przemysł ChRL pierwszy na świecie duży, trzysilnikowy bezzałogowy statek latający wykonał pierwszy lot 16 stycznia rano. Start i lądowanie miały miejsce na lotnisku w południowo-zachodnich Chinach,

Nowy chiński bsl ma być dostępny na rynku w 2021 / Zdjęcie: Tengden Technology

Nowy bsl jest wariantem dwusilnikowego TB Twin-tailed Scorpion, opracowanego przez Tengden Technology Co z Chengd. Jego rozpiętość wynosi 20 m, a długość – 11 m. Napęd stanowią trzy silniki tłokowe – jeden pod każdym skrzydłem i jeden w tylnej części kadłuba, umożliwiające mu rozwinięcie prędkości ponad 300 km/h i maksymalnej prędkości wznoszenia 10 m/s. Bezzałogowiec ma maksymalną masę startową 3,2 t, a jego maksymalna wysokość lotu to 9500 m. Jego długotrwałość lotu to 35 h.

Według źródeł chińskich bsl może wykonywać lot nawet w razie awarii dwóch silików. Według projektantów ma on wykonywać zadania wojskowe, takie jak wywiad, obserwacja i rozpoznanie oraz uderzenia na cele naziemne, przewozić ładunki, służyć jako retranslator, a także nieść pomoc ofiarom klęsk żywiołowych, zwalczać pożary i służyć do tworzenia map terenów i obserwacji meteorologicznych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.