Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Ruszają transporty na Defender-Europe 20

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 27 stycznia 2020

23 stycznia rozpoczęto transporty kolejowe sprzętu wojskowego znajdującego się w USA, który zostanie użyty podczas ćwiczeń Defender-Europe 20. O przygotowaniach do ćwiczeń w Europie poinformowała US Army.

Ćwiczenie Defender-Europe 20 odbędzie się w kwietniu i maju tego roku / Ilustracja: US Army Europe 

Pojazdy, ciężkie wyposażenie i potrzebne materiały są wysyłane z Fort Hood, Fort Bliss i Fort Stewart. Koleją zostaną przetransportowane w miejsce załadunku na jednostki morskie. Te zaś przetransportują sprzęt do Europy. Dostawy wyposażenia na Stary Kontynent potrwają do końca lutego.

Defender-Europe 20 to największe w Europie od ponad 25 lat ćwiczenia jednostek amerykańskich rozmieszczonych na stałe w USA. Wezmą w nich udział żołnierze US Army, US Marine Corps, US Army Reserve i National Guard Narodowej. Poza Amerykanami ćwiczyć będą żołnierze z 17 państw. Ćwiczenie odbędzie się na terenie 10 państw, między innymi w Polsce. Celem Defender-Europe 20 jest zademonstrowanie zdolności amerykańskiej armii do strategicznego przerzutu wojsk w skali globalnej i pogłębiania współpracy z sojusznikami w Europie.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.