Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Obrotnica TOGPK 2.0

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 27 stycznia 2020

US Army poinformowała o opracowaniu przez inżynierów z Picatinny Arsenal i US Marine Corps nowego opancerzonego stanowiska (obrotnicy) TOGPK 2.0 dla wyrzutni przeciwpancernych pocisków kierowanych TOW. Stanowisko będzie montowane na pojazdach.

Stanowisko TOGPK 2.0 trafi przede wszystkim na samochody JLTV. Przystosowane jest też do montażu na starszych HMMWV, na pojazdach klasy MRAP i na kto Stryker / Zdjęcie: US Army 

Obrotnica TOW Objective Gunner Protection Kit 2.0 ma zapewniać osłonę balistyczną przy zachowaniu wysokiego poziomu świadomości sytuacyjnej obsługującego je żołnierza. Stanowisko to ma również umożliwiać sprawne manewrowanie uzbrojeniem. Dzięki zastosowaniu nowych materiałów ma ona mniejszą masę niż starsze rozwiązania tego typu – stanowiska Objective Gunner Protection Kit (OGPK).

W celu odpalenia ppk TOW zamontowanego na lekkim pojaździe żołnierz musi się wychylić zza stropu pojazdu i pozostać w takiej pozycji w trakcie naprowadzania pocisku na cel. Oznacza to, że przez co najmniej kilkanaście sekund jest narażony na ostrzał. TOGPK 2.0 ma zwiększyć bezpieczeństwo obsługi ppk.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.