Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bombardier USAF rozbił się w Afganistanie

Wypadki, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 27 stycznia 2020

Dziś w Afganistanie o 13;10 czasu lokalnego (08:40 GMT) rozbił się należący do US Air Force samolot Bombardier E-11A BACN. Jego wrak znaleziono w rejonie Sado Khel w dystrykcie Deh Yak w prowincji Ghazni, na terytorium kontrolowanym przez Talibów. Z dostępnych zdjęć i filmów wynika, że całkowicie spłonął.

Wrak rozbitego w Afganistanie samolotu Bombardier E-11A BACN całkowicie spłonął na terytorium kontrolowanym przez Talibów

Dotąd nie ujawniono danych dotyczących misji samolotu. Nie podano też informacji o losie osób nim lecących. Stan wraku wskazuje jednak na to, że załoga i wszyscy pasażerowie (operatorzy systemów) zginęli.

Do zestrzelenia samolotu przyznali się Talibowie. Trudno to jednak zweryfikować.

Talibowie twierdzą, że wydobyli z wraku 6 ciał ofiar. Anonimowe źródła amerykańskie mówią o co najmniej 5 osobach, które znajdowały się na pokładzie. Talibowie zapowiedzieli, że zapewnią dostęp do wraku zespołowi ratowniczemu.

Rozbity samolot to Bombardier E-11A (Global Express) BACN (Battlefield Airborne Communications Node) zn. rej. 11-9358, nr ser. 9358, wyprodukowany w 2009. Należał do 430th EECS. Do tej pory ta jednostka dysponowała 4 E-11A (nr 11-9001, -9355, -9558 i -9506).

Należący do USAF Bombardier E-11A BACN zn. rej. 11-9358, nr ser. 9358, który rozbił się dziś w Afganistanie

Samoloty BACN (bezzałogowe EQ-4B i załogowe E-11A) służą do transmisji w czasie rzeczywistym na polu walki informacji między różnymi systemami rozpoznania i łączności. BACN umożliwia integrację danych z różnych źródeł w środowisku powodującym trudności komunikacyjne, spowodowane m.in. nierównościami terenu lub odległością. BACN ma zapewniać dystrybucję krytycznych informacji i zwiększać świadomość sytuacyjną walczących jednostek poprzez korelowanie danych taktycznych i operacyjnych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.