Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zderzenie hiszpańskich F/A-18

Lotnictwo wojskowe, 16 czerwca 2009

Nad Atlantykiem w pobliżu wyspy Gran Canaria zderzyły się dwa hiszpańskie myśliwce F/A-18. Pilotom udało się katapultować, po czym trafili do szpitala.

Do zderzenia doszło o 14:45 czasu lokalnego w czasie treningu walki radioelektronicznej, ok. 100 km od wyspy Gran Canaria. Po katapultowaniu pilotów odnalazła o 15:25 załoga śmigłowca z 802. Eskadry SAR, na którego pokładzie zostali odwiezieni do rodzimej bazy Gando, a z niej do szpitala. Piloci byli w dobrym stanie i poruszali się o własnych siłach.

Samoloty F/A-18A nr C15-74 i C15-78 z 462 Escuadrón del Ala Mixta 46 de la Base Aérea de Gando leciały przed zderzeniem na wysokości ok. 10 km. Obaj piloci F-18, w stopniu kapitana, mieli nalot na F/A-18 wynoszący ponad 700 godzin.


Drukuj Góra