Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Finlandia i Łotwa na wspólnych zakupach

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, Wojska lądowe, 30 stycznia 2020

Szefowie resortów obrony narodowej Finlandii i Łotwy zawarli porozumienie w sprawie wspólnego zakupu kołowych transporterów opancerzonych dla sił zbrojnych. Porozumienie nie wyklucza udziału w programie również innych państw.

Na informacje dotyczące liczby i wariantów transporterów zamawianych przez Finlandię i Łotwę, a także wartości potencjalnego kontraktu należy jeszcze poczekać / Zdjęcie: Patria

Wspólne konsultacje resortów doprowadziły do wyboru fińskich transporterów Patria 6x6. Konstrukcja ta ma masę 24 000 kg i ładowność do 8500 kg. Opancerzenie zapewnia ochronę na poziomie 2 wg STANAG z możliwością wzmocnienia go do poziomu 4.

Głównym celem zakupu jest zwiększenie mobilności pododdziałów piechoty. Wspólne nabycie jednego typu sprzętu pozwoli również obniżyć koszty zakupu i eksploatacji dzięki wystąpieniu efektu skali. Zawiązane porozumienie to kontynuacja współpracy po podpisaniu listu intencyjnego w grudniu ubiegłego roku przez ministrów obrony Finlandii, Łotwy i Estonii. Niewykluczone, że do udziału w zakupie dołączy również wspomniana Estonia.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.